Vyhledávání obrázků

Třetí část práce s internetovým prohlížečem je věnována vyhledávání potřebných fotografií a obrázků. Pro zpracování využijeme novou aplikaci, s kterou jsme dosud nepracovali – Impress. V této aplikaci sestavíme prezentaci. Této části učiva věnujeme tři až čtyři vyučovací hodiny.
Výstupy pro žáka:
– vybere vhodný informační kanál při různých sděleních
– poznává běžné formáty souboru
– z obrázků a fotografií vytvoří prezentaci

Načteme stránku www.google.cz. Zde budeme vyhledávat obrázky. Klepneme na odkaz Obrázky, napíšeme hledaný název a na monitoru najdeme vyhledané obrázky v tabulce. Poté stačí vybrat ten pravý – kliknout na něj a uložit do své složky. Je vhodné přidat k němu svůj název. Stažené obrázky či fotografie budeme dále zpracovávat.

Úkol:

Připravíme prezentaci k tématu Sluneční soustava. Nejprve vyhledáme fotografie, uložíme je pod svými názvy do složky. Potřebujeme fotografie

  • slunce
  • planet
  • měsíců
  • raket, raketoplánů, družic
  • kosmonautů.

Nezapomeneme si zkopírovat adresu, z které jsme fotografii získali. Zjistíme, zda můžeme fotografii využít pro svou prezentaci (licence Creative Commons).

Fotografie si připravíme pro tvorbu prezentace: vystřihneme, změníme velikost.

Na počítači spustíme aplikaci Impress. Seznámíme se s tím, jak lze v tomto programu vytvořit jednoduchou prezentaci. Pomocí fotografií a jednoduchých nápisů sestavíme prezentaci na téma Sluneční soustava. Vyzkoušíme přechody snímků a animace. Na závěr prezentace vložíme internetové adresy – zdroj použitých fotografií. Prezentaci předvedeme ostatním spolužákům.

Napsat komentář