Cestujeme po České republice

Výukový program (výuková hra) je určen k procvičování místopisu České republiky. Za pomoci mapy České republiky procvičujeme správnou polohu měst, hor a památek. V úvodu si můžeme zvolit typ objektů a jejich počet. Poté kliknutím na správná místa ve slepé mapě odhadujeme polohu objektů. Jméno objektu je vždy propojeno s fotografií, tím pomáháme budovat vizuální paměť. Počítač zaznamená, zda-li jsme objekt určili přesně, v případě omylu spočítá, o kolik kilometrů jsme se zmýlili. Na závěr si můžeme vytisknout diplom úspěšného cestovatele. Je doporučeno vždy využít při určování objektů příruční mapu České republiky. Program je doplněn jednoduchými zvukovými efekty.

Mapa programu:

  1. úvodní obrazovka – informace o autorovi, nápověda, ukončení programu, nastavení druhu objektu (města, hory, památky), nastavení počtu objektů (města v rozmezí 1 – 50, hory 1 – 17, památky 1 – 33), spuštění hledání
  2. vlastní hra – nápověda, přerušení hry, pokračování hledání, v závěru hry hodnocení
    zadání jména žáka – pokračovat, zavřít
  3. diplom – vytisknout, zavřít.

Program si stáhneme do počítače v v ZIP verzi: cestujeme.zip (9 MB). Po stažení program pouze rozbalíme a poté ho spustíme souborem cestujeme.exe.

slunecnice

 

Našli jste chybu? Dejte nám vědět.

Napsat komentář