Kopírujeme mezi aplikacemi

Velkou výhodou počítače je, že můžeme kopírovat také mezi jednotlivými aplikacemi. V jedné aplikaci nakreslit obrázek či zpracovat fotografii, v jiné vyhledat vhodný článek, v další napsat text, přikopírovat zpracovaný článek, k němu přidat obrázek, na kalkulačce spočítat složitý příklad a jeho výsledek vložit ke zpracovanému textu. Není ani problém pořídit a vložit k souboru zvukový záznam či video. Kopírování mezi aplikacemi procvičíme v dvacáté páté až dvacáté sedmé vyučovací hodině.
Očekávaný výstup pro žáka:
– využívá při práci kopírování mezi aplikacemi

Úkoly

  1. Ve dvojici se spolužákem vytvářejte věty s obrázky. Malé obrázky nakreslete v MALOVÁNÍ, věty pište ve WORDPADU. Obrázky nakonec zkopírujte na správné místo do vět.
  2. Ve dvojici se spolužákem zapište ve WORD PADU složité příklady na násobení a dělení, v aplikaci KALKULAČKA je vypočítejte, výsledky zkopírujte a vložte k zapsaným příkladům.
  3. Zkopíruj si článek z internetu: Spusť si internetový prohlížeč a zapiš sem adresu www.historie.lusa.cz. Zde se seznam s některými články z naší historie. Vyber si článek, který tě zaujal, zkopíruj ho a vlož do WORDPADU. Napiš k němu vlastní komentář.
  4. Spusť si WORD PAD a otevři si soubor KAPELA. Prohlédni si členy hudební skupiny. V aplikaci MALOVÁNÍ sestav skupinové foto celé kapely. Klepnutím na jednotlivé obrázky je označíš, poté je zkopíruj, vkládej do MALOVÁNÍ a přesunuj, až budeš spokojen.
  5. Pracujte ve čtyřčlenném týmu. Spusťte si WORD PAD a napište název houby. Spusťte MALOVÁNÍ a nakreslete obrázek této houby. Spusťte si internetový prohlížeč, zapište si adresu www.houbareni.cz a klikněte na Atlas hub (Náhodná houba). Zde si vyhledejte informace o své houbě. Zkopírujte je do WORDPADU a přidejte nakreslený obrázek. Každý takto zpracujte dvě houby do společného atlasu hub.

11

12

13

14

15

Napsat komentář